Články Všechny kategorie
Blog
Kontakt

Rady od skúsených krajčírok

Ako recyklovať tričko?

Ako recyklovať tričko?

Máte doma starší triko, ale nevyhovuje vám délka nebo jej chcete oživit? V tomto článku se naučíte vytvořit střih a upravit triko dle vašeho návrhu.

Jak se šije z teplákoviny?

Jak se šije z teplákoviny?

Co to je teplákovina? Teplákovina (= výplněk) je pletenina vyztužená výplňkovou nití. Mívá vyšší gramáž, je silnější (tzn. tlustší). Nepočesaná teplákovina - rubová strana se smyčka. Počesaná teplákovina - rubová strana s jemným chloupkem (smyčky jsou "rozčesány" do hladka). Výplněk nebývá tolik pružný, ale s elastanem je super! Použití na tepláky, mikiny, sportovní oděvy...

Jak se šije s/z minky?

Jak se šije s/z minky?

Ale co to vlastně minky je? Minkee je registrovaná značka materiálu firmy Benartex. Setkáte se ale také s podobnými materiály, které se nazývají Minky nebo Minkie. Všechny tyto názvy označují polyesterový mikrovláknový plyš měkčí a hebčí než si dokážete představit.

Jak vybrat ten správný šicí stroj?

Jak vybrat ten správný šicí stroj?

Pro každou švadlenku, ať už začínající či pokročilou, jednou určitě čeká to, že jednou zatouží po všestranném pomocníkovi, který se jmenuje šicí stroj. Na trhu však existuje nepřeberné množství různých typů šicích strojů s různými parametry, s různými funkcemi, které jsou vhodné buď pro začátečníky, nebo pokročilé. Pojďme se společně podívat na pár základních rad, které se budou hodit jak začátečníkům, tak těm zkušenějším.

Ako pracovať s výstužami?

Ako pracovať s výstužami?

Prvou a najdôležitejšou vecou, aby nám výstuž pevne držala na látke, je jej správne nažehlenie. Máme pre vás pripravený stručný prehľad ako na to.

Ako šiť úplety?

Ako šiť úplety?

Úplet je úplne najvďačnejší materiál na nosenie. Milujú ho naše deti a milujeme ho aj my. Prispôsobí sa telu, nikde to neťahá, nikde to netlačí....len keby sa šil ľahšie. Pokiaľ začínate, máme pre vás pár základných rád.

Ako šiť PUL?

Ako šiť PUL?

V prvom rade si musíme povedať rozdiely medzi PUL a laminovanou bavlnou. To nám aj ozrejmí, prečo je PUL drahší.

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Jsme tam kde jste i vy

Nepromeškejte akce a slevy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.