Články Všechny kategorie
Blog
Kontakt

Jak se starat o látky , aby nám vydržely dlouho jako nové

Koupíme si krásné nové látky a těšíme se jak si z nich něco ušijeme. Aby nám však barvy a materiál zůstali dlouho jako nové, je třeba se o ně i správně pečovat. Nemusíme vám jistě připomínat, že pereme spolu vždy podobné barvy, ale i taková teplota žehlení je mimořádně důležitá. V dnešní době je sušička prádla již stálou součástí mnoha domácností. Ani si však neuvědomíme a náš pomocník nám látku jednou dva poškodí.

Připravili jsme si proto přehled ošetřování materiálů, které najdete u nás v nabídce.
 
BIO úplety - prát na 40 ° C, žehlit na středním stupni (150 ° C), nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky, srážlivost 5%
 
Úplety a teplákovina - prát na 30 ° C, žehlit na středním stupni (150 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, nečistit chemicky.
 
Bavlněné látky - prát na 30 ° C, žehlit na středním stupni (150 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, nečistit chemicky.
 
Prošívané látky - prát na 30 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Jednobarevná teplákovina, úplet - prát na 40 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Warmkeeper / Alpenfleece - prát na 30 ° C, nežehlit, nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.
 
Softshell - prát na 30 ° C, nežehlit, nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění, nepoužívat aviváž.
 
Fleece - prát na 40 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění, nepoužívat aviváž.
 
Sherpa - prát na 30 ° C, nežehlit, nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.
 
Náplet - prát na 40 ° C, žehlit na středním stupni (150 ° C), nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.
 
Satén - prát na 40 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, nečistit chemicky.
 
Svetrovina - prát na 30 ° C, nežehlit, nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.
 
Dvojitá gázovina - prát na 30 ° C, žehlit na středním stupni (150 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, nečistit chemicky.
 
Velboa (umělá kožešina) - prát na 30 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Flanel - prát na 30 ° C, žehlit na středním stupni (150 ° C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60 ° C), nebělit, nečistit chemicky.
 
Šusťák - prát na 40 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.
 
Prací kord - prát na 30 ° C, žehlit na nízkém stupni (110 ° C), nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.
 
Tyl - prát na 30 ° C, nežehlit, nesušit v sušičce, nebělit, nečistit chemicky.

Výztuže
 
Arachne - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
FIX30 - prát na 60°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na nízkém stupni (do 60°C), lze bělit, profesionální chemické čištění.
 
Fuse'n'Tear - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Klíženka - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Lamifix - neprat, nečistit chemicky, nebělit, nesušit v sušičce.
 
Novopast - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Ronar Fix LUX - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Ronofix - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Ronolin - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Sakon - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
PES výplň - prát na 95°C, nežehlit, v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), lze bělit, profesionální chemické čištění.
 
Termolin - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Termolin AL - ruční praní, žehlit na středním stupni (150°C), nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Vefix - prát na 40°C, žehlit na středním stupni (150°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Zaro - prát na 40°C, žehlit při maximální teplotě (200°C), v sušičce sušit na normálním stupni (do 80°C), nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Decovil - prát na 30°C, žehlit na středním stupni (150°C), nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Vatelín - prát na 30°C, žehlit na středním stupni (150°C), nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění.
 
Viesofix - prát na 60°C, žehlit na středním stupni (150°C), nesušit v sušičce, nebělit, profesionální chemické čištění.
 
 
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Jsme tam kde jste i vy

Nepromeškejte akce a slevy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.