Články Všechny kategorie
Blog
Kontakt

Jak na úplety?

Úplet je zcela nejvděčnější materiál na nošení. Milují ho naše děti a milujeme ho i my. Přizpůsobí se tělu, nikde to netáhne, nikde to netlačí .... jen kdyby se šil snadněji. Pokud začínáte, máme pro vás pár základních rad.

V první řadě úplet VŽDY perte na 30 - 40°C. Každý výrobce uvádí jinou srážlivost a někdy je to až 20%. Z osobní zkušenosti vím, že je to mnohem méně. Ale jistota je jistota. Vždyť kdybyste to dali omylem prát na 60°C hned je z toho i 40%.
Látku máte již vyprané, máte připravený střih a jde se šít.
Při vystřihování dáváme VŽDY pozor na směr, kterým se látka natahuje a na vzor.
Mnoho z vás řeší otázku, zda je třeba na úplety overlock nebo ne. Pokud začínáte s úplety a budete šít pro vlastní potřebu, počkejte chvíli s nákupem. Namísto overlocku si okraje začistíte cik-cak stehem. Samozřejmě to nikdy nebude vypadat tak profesionálně jako s overlockem, ale pro začátek stačí. Když už budete šít jako draci, tak je čas zainvestovat. Nešijeme klasickým stehem. Mnoho šicích strojů již má speci pružné stehy nebo použijete cik-cak.
Připravíme si jehlu s kulatou špičkou nebo strečovou jehlu. Klasická by totiž mohla látku proděravět a vytáhnout očko. To platí i na špendlíky nebo špendlit opravdu opatrně. Maximální efektivitu dosáhnete s elastickou nití. Určitě doporučujeme.
A ještě jedna rada na závěr - při šití látku nenatahujeme :)
 
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Jsme tam kde jste i vy

Nepromeškejte akce a slevy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.