Články Všechny kategorie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Jak na PUL?

V první řadě si musíme říct rozdíly mezi PAL a laminovanou bavlnou. To nám i ozřejmí, proč je PUL dražší.

PUR (Polyurethane laminated) - jsou látky ze 100% polyesterového úpletu, zalaminované zespodu tenkou vrstvou polyuretanu. To zaručuje nepromokavost. Oproti klasickým laminovaným látkám jsou pružnější, takže z nich ušijete i náročnější střih, jsou jemnější a nekrčí. Dají se prát (do 60°C) v pračce a sušit v sušičce (do 50°C)! Nikdy nežehlete po laminované straně. Žehlit z druhé strany (bez napařování na nižších teplotách. A nepoužívejte aviváž.
 
Laminované látky - látka je na vrchu z klasického materiálu (např. Bavlna) a spodní strana je potažena vrstvou polyuretanu. Tím se zajistí nepromokavost. Pracuje se s nimi těžší než s PUL látkami. Doporučujeme na jednodušší střihy. Látky se neperou, ale čistí mokrým hadříkem (i saponát), moc jejich nepřehýbejte, zůstanou záhyby. Pokud se tak již stane tak dejte látku do teplejší místnosti (ne na slunce) a látka vztyčí. Možná žehlit, ale NIKDY po laminované straně (bez napařování na nižší teplotě).
 
Tolik k teorii a teď praxe. Koupili jste si PUL, těšíte se jako si ušijete něco pěkné a ono to nejde.
 
Máme pro vás několik rad jak ho zkrotit.
 
PUL se lepí na patku. Pokud jste zkušená švadlena, určitě u vás doma najdeme teflonovou nebo kráčející patku. ALE .... víte si pomoci i tak, že klasickou patku podlepují malířskou páskou nebo budete šít přes papír na pečení.
 
Se špendlíky opatrně, špendlit šetrně. Malá dírka by se po vyprání měla zacelit, ale raději si pomozte Stylefix-em (šikovná pomůcka, o které si ještě povíme více) nebo kancelářskými sponkami.
 
Jaká látky, taková nit. To platí i zde. Použijte polyesterovou nit a tenkou jehlu. Nejvíce tak 16/100 - ke.
 
A teď ještě na závěr. Co všechno je dobré ušít z PUL-u? V první řadě je to ideální materiál na ušití pleny. Přes materiál nepronikne ven nic a pokožka dýchá. Úplně super bude vypadat ai se nosit pláštěnku z PUL-u. Pamatujete si z dětství jak jste byli zapocení v pláštěnce a jak jste ho za to nesnášeli? Tak tohle vám teď nehrozí. Ještě zmíním přebalovací podložky, sáčky na pleny nebo mokré šaty (ogrckané, precikané nebo plavky).
 
Teď už pro vás PUL nebude strašákem při šití :)
Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Jsme tam kde jste i vy

Nepromeškejte akce a slevy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.